Witajcie, w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie..

Chcielibyśmy przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym kraju, dlatego też S7Health umożliwia osobom zainteresowanym wykonanie szybkiego testu serologicznego na obecność przeciwciał SARS-CoV-2:

w miastach:
WARSZAWA, KATOWICE, POZNAŃ, STAROGARD GDAŃSKI, GDAŃSK, GDYNIA, OLSZTYN
(za chwilę kolejne miasta).

Wystarczy, że napiszesz do nas i podasz swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer telefonu).
Wyślij maila na adres:  medyczny@s7health.pl – nasi konsultanci medyczni niezwłocznie skontaktują się z Tobą i przeprowadzą Cię przez cały proces. Wynik otrzymasz do 30 minut po badaniu.

Cena: 160,00 zł  (nie pobieramy prowizji od wykonanych testów)

DODATKOWE INFORMACJE:

Test na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-Cov-2 jest szybkim testem płytkowym (produkt: Core COVID-19 IgM/IgG Ab Test). Szybki test serologiczny wykrywa we krwi obecność i rodzaj przeciwciał (IgM i IgG) wytworzonych przez układ immunologiczny człowieka zakażonego koronawirusem SARS-Cov-2.

DLA KOGO TEST?
Badanie zalecane osobom, które co najmniej w okresie od pięciu do kilkunastu dni i więcej przed badaniem: miały objawy infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych lub miały kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem lub przebywały w rejonie licznych zachorowań na COVID-19.

UWAGA
Test nie służy wczesnemu wykrywaniu zakażenia koronawirusem, ponieważ we wczesnym okresie zakażenia może być negatywny.

WIARYGODNOŚĆ TESTU
Test wykrywa obecność przeciwciał, a nie wirusa. Jego czułość wynosi – zgodnie z danymi producenta 94%, zaś swoistość 100%. Badania dotyczące zjawisk immunologicznych w zakażeniach SARS-CoV-2 są w toku. W największym z opublikowanych do dziś badań, obejmującym 173 chorych, mediana czasu do pojawienia się przeciwciał klasy IgM wynosiła 12 dni, a klasy IgG – 14 dni. W pierwszych 7 dniach choroby przeciwciała stwierdzono u <40% pacjentów, a po 15 dniach przeciwciała klasy IgM wykryto u 94,3% pacjentów, a klasy IgG u 79,8% chorych (źródło https://www.medrxiv.org/).

INTERPRETACJA WYNIKÓW
Negatywny wynik testu (brak przeciwciał przeciwko koronawirusowi) może oznaczać brak zakażenia koronawirusem ale również wczesny jego okres (kilka – kilkanaście dni).

Pozytywny wynik testu nie musi oznaczać, że jest to wynik „zły” – może oznaczać aktywne zakażenie lub zakażenie przebyte i nabytą odporność. Pozytywny wynik testu stanowi wskazanie do wykonania badania weryfikującego obecność materiału genetycznego koronawirusa SARS-Cov-2 w wydzielinie pobranej metodą wymazu z górnych dróg oddechowych (test molekularny – badanie RT-PCR).